Banánovo-mangový pudink

Kdyby existoval „Klub chia semínka“, tak já v něm ode dneška jsem 🙂 Dnes jsem si totiž udělala jednoduchý banánovo-mangový pudink právě s chia semínky.

Chia semínka jsou olejnatá semena bohatá na řadu minerálů a dalších tělu prospěšných látek. Každý ale ví, že hlavní kouzlo chia semínek spočívá v tom, že když je namočíte, tak nabobtnají a směs, ve které jsou, zhoustne. To je to tajemství pudinku bez přidaného škrobu.

DSCF4229

Tak a teď k tomu pudinku…co budeme potřebovat?

Vezmeme si vyšší nádobu, do které nakrájíme na kolečka 2 oloupané banány. Oloupeme si mango, které okrájíme až na pecku. Kousky manga nakrájíme na drobno a přidáme k banánu.

DSCF4233

Nyní k ovoci přilijeme 250 ml kokosového mléka a směs vymixujeme tyčovým mixérem. Poté přidáme ke směsi 3 velké lžíce chia semínek a zamícháme.

Někomu se může výsledná směs zdát málo sladká, ale pokud použijete opravdu zralé (i přezrálé) banány, tak je to akorát. Pro větší mlsouny doporučuji dosladit stévií nebo třeba sušenou třtinovou šťávou.

DSCF4234

Výslednou směs nalijeme do malých mističek a můžeme ozdobit třeba banánem, mátou či jinou oku lahodnou dekorací. Mističky vložíme do lednice a necháme vše pěkně odležet a ztuhnout.

A je to! Dobrou chuť 🙂

DSCF4238

Komentáře

  • 4 slova, která léčí


    width=
    Stáhněte si ZDARMA 4 krátká inspirační cvičení pro radostnější prožívání života.