Strach ze tmy. 3 tipy, jak si s ním poradit.

Strach ze tmy dokáže ochromit nejen malé dítě, ale i dospělého. Sama to znám. Obzvláště, když se do toho zapojí rozbouřená mysl. V hlavě mi pak začnou naskakovat šílené scénáře, jak z hororu. A to jsem dospělá. Takže co teprve, když se bojí dítě.

Když má malé dítě strach ze tmy, tak nějaká racionální vysvětlení moc nefungují. Nejvíce pomůže, když dítě může spát s rodičem nebo když je alespoň rožnutá lampička. Ale to jsou často jen řešení, která tlumí vzniklý stav, ale celkově ho neřeší.

Jaké další možnosti tedy máme?

Tím, že pracuji s Bachovými esencemi, tak mě hned napadají 3 Bachovy esence, které velice dobře pomáhají na strach ze tmy. A napadá mě teď i ještě 4. Bachova esence, která může velice dobře vyřešit příčinu, proč se člověk bojí. Za vším totiž stojí trauma.

Trauma je ta příčina, proč se člověk bojí. Nikdo nechce znovu zažít něco, co mu bylo nepříjemné, a tak si už dává pozor. Cokoliv, co by mohlo člověka ohrožovat, prostě jedinec vyhodnotí jako nebezpečné a bude se raději toho bát, aby se tomu vyhnul. Protože co kdyby?

Jenže trauma nás na mnoha rovinách rozstřelí a tím pádem ve svém životě nefungujeme celistvě. Bachova esence ze Snědku právě na traumatizující stavy velice dobře zabírá. Člověka jako by sjednotí, zacelí a může jít životem dále beze strachu. Proto je i součástí tzv. krizové esence.

Kurz Bachovy esence, strach ze tmy
Snědek Okoličnatý (Zdroj: Pixabay.com)

Ale vraťme se k těm 3 Bachovým esencím, které lze na strach ze tmy použít

Všechny tři esence jsou i přímo z emoční skupiny strach. První z nich je esence Kejklířky, která se běžně používá na známé strachy. Je to strach z něčeho, co můžu pojmenovat, což strach ze tmy je. Typický člověk “Kejklířka” je plachý, ostýchavý, stydlivý a vyžaduje oporu. Tuhle esenci lze použít i na jiné druhy konkrétních strachů, třeba strach o práci, strach ze zubaře, strach z pavouků.

“Silnějšího” kalibru je pak esence Devaterníku, která je vyloženě na panický strach. Opět se tato esence nachází i v krizové esenci. Je to stav, kdy opravdu už hrůzou a strachem běsníme. Proto je tato esence vhodná i pro stavy, kdy máme noční můry.

No a poslední esencí, kterou chci zmínit, je esence Topolu. Tato strachová esence pomáhá ve stavech, kdy máme strach z neznámých věcí, třeba z duchů, strašidel. Je to taková přecitlivělost na nepopsatelné věci a s ním spojený strach. Opět lze tuto esenci použít i při nočních můrách nebo třeba náměsíčnosti.

Tyto tři esence jsou takový základ, když se jedná o strach ze tmy. Ale samozřejmě podle konkrétního člověka, bych mohla vybrat i jiné. Bachových esencí je celkem 38 a dají se vybrat a namíchat individuálně. Díky tomu pak perfektně pokrývají emoční stav daného člověka. Existují už hotové namíchané směsi na strach, ale za mě je lepší, když vám někdo namíchá vlastní Bachovy esence na míru.

🕶 Hoď se do pohody!

Zbav se konečně stresu, únavy, strachu a dalšího emočního harampádí.

Dopřej si emailovou konzultaci s řešením na míru ZDARMA.

Stisknutím tlačítka "Chci konzultaci" souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů..

Tudy k pohodě ↑

Hoď se do pohody

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *