Defragmentace jménem Mozart

Čtení na cca 1 minutu. Poslech cca 2 hodiny.

Nedávno jsem dostala chuť poslouchat hudbu. A tak jsem si při cestě autobusem nasadila sluchátka a zapnula si, co mám v mobilu.

Pár svých oblíbených pecek jsem si několikrát pustila a chtělo to už něco jiného. A tak jsem šáhla po the best of Mozart.

Nechtělo se mi hned do toho, ale tak…. pustila jsem si to.

Když jsem čekala mimi, tak jsem to poslouchala často. Prý to těm prďátkům v břiše dělá dobře.

A tak poslouchám a najednou se vznáším. Bez prdele si to užívám. Zaměřuji svou pozornost na jednotlivé hudební nástroje. Smyčce se třou, basy vrzají. Má to pro mě trochu sexuální podtext zdá se. Chvíli se vidím na bále jako nejváženější ze všech.

Dojíždím do cíle, tak mobil vypínám.

Až pak si uvědomuji, že to opravdu se mnou něco udělalo. Nějak mě to vnitřně zharmonizovalo. Jako byste v počítači spustili defragmentaci. Nedokážu to jasně popsat, ale v té vnitřnější části mě samotné byl klid. Krásný hmatatelný klid. Synchronizace a terapie na entou.

Mozartova hudba je považována za něco neuvěřitelného, zázračného. Ale dost keců, co kdo říká a považuje. Zkuste si ji poslechnout. Zapomeňte na svůj hudební vkus či nevkus a jen teď zapněte play….

Komentáře

 • 4 slova, která léčí


  width=
  Zadejte níže své jméno a e-mail, pošlu vám e-book "4 slova, která léčí" pro radostnější prožívání života - a získáte s ním i pravidelnou dávku Darčiny inspirace :)

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Darina Šindelářová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.