NEJ vánoční recept

Advent ještě nezačal a já už si to doma zdobím vánočně. Miluji ten čas a nemůžu se ho dočkat, a tak jsem se naladila na notu Vánoc a broukám si ji už teď!

Nejenže zdobím, ale také uklízím svůj byt, své tělo a hlavně své nitro.

Venku je brzy tma a já si s radostí zapaluji svíčky. Žaluzie zcela nezatemňuji. Nechávám je lehce pootevřené. Baví mě totiž sledovat, jak se všude uvnitř domů a bytů rozsvěcují světýlka.

vanoce

A vlastně i my sami si v tuto dobu, kdy nejsme tolik aktivní navenek, rozsvěcujeme naše vnitřní světýlka a nehledáme jen vnější, ale i vnitřní klid.

Líbí se mi tohle podobenství, a proto rozsviťte si se mnou!

Zavřete oči a sledujte, jak vám v nitru začíná hořet neuvěřitelně hřejivá svíčka. Všechno, co už k vám nepatří, díky ní shoří a naopak posvítí na to, co byste měli vidět a nevidíte.

Cítíte to?

Nejen, že se blíží duch Vánoc, ale jste tak blíž vlastnímu duchu, sami sobě a tím i všem.

 lucerna

Miluji ten vánoční čas radosti, dárků a zázraků.

Radosti z toho, že jsme a že můžeme štědře světu dávat naše zázračné vnitřní dary. Zkuste na to letos během Vánoc myslet a darovat tak víc než jen dárek. Darujte něco ze sebe, štědře se vám to vrátí. I hřejivý úsměv se počítá 😉

svicen

To mě přivádí k NEJ vánočnímu receptu.

Rozpusťte smutné, ustarané obličeje a přiveďte je k varu, až z nich budou stovky hřejivých úsměvů. Poté přidejte tak milión laskavých objetí a nekonečné množství nevinnosti a soucitu.

Uvaříte tak ten nejúžasnější pokrm všech Vánoc.

Lásku.

teply_napoj

A i když nebude úklid stoprocentní, protože děti zapatlaly umytá okna, když vyhlížely zlaté prasátko. A i když perníčky nebudou jako od maminky, protože jsou tvrdé jako beton, a přitom byly hoooodně dlouho na balkóně v chladu.

Tak všechny tyhle pomyslné tmavé fleky na tom dokonalém duchu Vánoc se rozplynou, když dovolíte své lásce zářit.

V tu chvíli se začnou dít zázraky.

Vás a vše okolo zaplaví záře, božská záře, která přináší tu opravdovou radost.  A nejlepší na tom je, že když ji dáváte, tak dáváte sobě i všem okolo ten největší dar. Pocit jednoty. Skutečnost, že nikdo není sám.

svetlo

A pokud byste měli pocit, že se to nedaří, že to nefunguje a vše je ztracené, tak je tu vždycky víra. Víra, že vše je v danou chvíli tak, jak má být a pro naše nejvyšší dobro.

Komentáře

 • 4 slova, která léčí


  width=
  Zadejte níže své jméno a e-mail, pošlu vám e-book "4 slova, která léčí" pro radostnější prožívání života - a získáte s ním i pravidelnou dávku Darčiny inspirace :)

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Darina Šindelářová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.