Ukliďte si v hlavě

Čtení na cca 2 minuty.

Být sám sebou znamená tvořit vědomě.  Ať už to tvoření znamená cokoliv, třeba procházku, nakreslit obrázek nebo nějaký významný pracovní projekt. Abychom ale mohli tvořit vědomě, tak je fajn si uklidit v hlavě.

Ukliďte si v hlavě je název knihy Andyho Puddicombe (autor projektu www.headspace.com). A co tím uklízením je na mysli? Jednoduše řečeno, jak provádět meditaci a být v životě všímavější.

Kouzlo a přínos teto knihy spatřuji v tom, že vám krásně srozumitelně řekne:

 1. Jak k meditaci přistupovat.
 2. Jak ji provádět.
 3. A jak ji využít v každodenním životě.

Je to praktické prožívání přítomnosti, jak to známe třeba od Eckharta Tolle (kniha Moc přítomného okamžiku).  Ale Andy vás hned zve ke krátkým „cvičením“. Nevznášíte se na obláčku. Nechci vám tady bulíkovat pseudo zázraky.

Prostě meditace oblečená tak, aby zapadla do dnešního světa, vás dostane. Je to ale pořád ta stejná meditace. Jen k ní přistoupíte trochu z jiné strany. Dostanete se k ní blíž. Pocítíte, že víte, s kým máte tu čest.

Nejkrásnější na tom je, že vám stačí deset minut denně a hned po prvním jejím prožití máte pocit zážitku a změny.

Jste sám se sebou – se svým tělem, se svými emocemi, pocity i myšlenkami. A výsledky, které přináší, nenechají čekat.  Pomáhá například se stresem, nespavostí, psychickými problémy a dalšími.

Píšu to nejen proto, že to Andy v knížce uvádí, ale protože to na vlastní kůži znám. A nepřestávám se divit, kam mě ta mrška desetiminutovka stále posouvá. Já to vlastně vím. Posouvá mě blíže k sobě.

Můj nedávný postřeh byl ten, že jsem se cítila celistvější, cítila jsem svou osobu, která byla pocitově silná. A kdo ví, co bude příště.

Andy mi zprostředkoval něco, za co mu takto děkuji (děkovný mail jsem ještě nestačila napsat).

I když je knížka opravdu praktická, plná zkušeností a je tenká, tak pro někoho by to i přesto mohl být „hardcore“. Tak proto jsem tu já. Ráda vás „Andyho desetiminutovkou“ provedu.

Komentáře

 • 4 slova, která léčí


  width=
  Zadejte níže své jméno a e-mail, pošlu vám e-book "4 slova, která léčí" pro radostnější prožívání života - a získáte s ním i pravidelnou dávku Darčiny inspirace :)

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Darina Šindelářová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.