Za vším hledej příběh

Starý rok odešel a nový přichází. S ním přichází i nová očekávání. Hodnotíme staré zkušenosti, lidi i sebe. Ale zapomínáme na jedno.

Za vším je příběh.

Vše mělo a má svůj důvod. I to, že se ke mně někdo zrovna nechoval nejlépe.

Problém je tedy spíše v tom, že si bereme věci moc osobně a zapomínáme na to, že nic se neděje jen tak, a není tak horké, jak se na první pohled zdá.

 

Když se ale zastavíme a uvědomíme si, že ten co na nás právě řve nebo nám říká, co máme dělat, jak se máme chovat, vlastně mluví hlavně sám k sobě, a že za jeho „zlobou“ je jeho příběh, jeho smutek, tak nebudeme ani tak cítit vztek, stud a ponížení.

Ale budeme s dotyčným soucítit.

Se soucitem se zbavujeme i soudu. Nemusíme už ostatní ani sebe v hlavě soudit. Argumentovat si v hlavě, jestli se podle nás chovají ostatní správně či ne. Jestli podle nás vypadají dostatečně dobře či ne.

Člověku je najednou lehčeji.

Ono se to ale lehce říká. Zažité programy a chování člověk nezmění lusknutím prstů. Důležitější je však začít.

Začít a být pro ostatní inspirací. Ukázat, že vše je možné, i když to často stojí spoustu zakopnutí, pádů a nových odrazů ode dna.

Život se má totiž žít…vybavuji si slova z filmu „Me before you“:

„Život máš jen jeden a je Tvou povinností žít ho naplno!“

Žijte tedy tak nejlépe, jak jen zrovna umíte… to je moje přání pro vás do nového roku.

Se vší láskou

Darina*

Komentáře

 • 4 slova, která léčí


  width=
  Zadejte níže své jméno a e-mail, pošlu vám e-book "4 slova, která léčí" pro radostnější prožívání života - a získáte s ním i pravidelnou dávku Darčiny inspirace :)

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Darina Šindelářová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.