Bachovy esence na míru, a jak Ti dokážou pomoci

Bachovy esence na míru nám pomáhají ve stavech, kdy nezvládáme své emoce a ony nás ovládají. Například jsme opravdu vzteklí, že bychom nejraději vylétli z kůže. Nebo cítíme obrovskou nejistotu a nevíme, jak se rozhodnout. Máme hlavu plnou myšlenek a nemůžeme z toho večer usnout.

Bachovy esence nám dokážou pomoci s mnohými stavy. A to i s velmi nepříjemnými stavy hraničící už s depresí, úzkostmi či panickými atakami.

Jestli chceš zjistit, jestli pomůžou i Tobě, tak zkus mou 1 emailovou konzultaci ZDARMA. Zjistíš tak, jestli je to cesta pro Tebe či nikoliv.

Bachovy esence na míru jsou vynikající pro stavy, kdy nám nepomáhají běžné způsoby řešení jako je například:

  • odpočinek
  • teplá vana
  • puštění oblíbené hudby nebo filmu
  • jídlo, alkohol
  • setkání s přáteli
  • vše, co běžně v těchto situacích zkoušíme, abychom se opět dostali do pohody.

Vnímáme, že se nás nepříjemný emoční stav stále drží a ovlivňuje naše další chování a reakce na okolí – > reagujeme podrážděně, jsme smutní, nic nás nebaví, jsme nervózní, apod. V těchto případech nám esence na míru můžou dobře pomoci. A já Ti s jejich výběrem ráda pomůžu.

Chci e-mailovou konzultaci Zdarma

Co jsou Bachovy esence na míru a jak fungují?

Bachovy esence vymyslel anglický lékař Edward Bach a jedná se o 38 esencí (+ krizová esence) z volně rostoucích rostlin a stromů. Každá Bachova esence se skládá z brandy, která slouží jako konzervant, a z výluhu dané části rostliny či stromu. Dr. Edward Bach ve svých knihách popisuje výrobu těchto esencí. Není to tedy nic tajného.

Na trhu existuje mnoho různých značek, které Bachovy esence podle postupu Dr. Edwarda Bacha vyrábí. A z těchto esencí se pak pro každého člověka míchají Bachovy esence na míru. Každá Bachova esence funguje jako takový „harmonizátor“ našeho emočního stavu (naší energie). Proto je v každé esenci obsažena energie z konkrétní rostliny či stromu (není tam účinná látka), která pak na nás působí. Pro lepší pochopení principu celého Bachova květového systému doporučuji absolvovat kurz Bachových esencí.

Obchody ale nabízí už i hotové směsi na konkrétní obtíže, např. Směs na stres, atd. To je moc fajn, ale může se stát, že nám daná směs nemusí fungovat. Pokud totiž nic o Bachových esencích nevíme, tak můžeme špatně svůj stav posoudit. Tím si pro sebe vybereme nevhodnou směs, která nám ve finále neublíží, ale ani nepomůže.

Jak se Bachovy esence na míru užívají?

Podle toho, jak se člověk cítí, se vybere 5-7 esencí (počet se může lišit dle situace). Tyto vybrané esence se nakapou do užívací lahvičky, ve které je čistá voda. Lze přidat i pár kapek čistého alkoholu pro lepší zakonzervování. Směs se protřepe a vzniknou tak Bachovy esence na míru.

Ty se pak užívají tak, že se několikrát denně kapou do úst, kde se nechají působit. Délka užívání a jejich případné opakování či vytvoření nové směsi záleží na tom, co člověka přesně trápí. A taky na tom, jestli se jedná o akutní či chronický stav.

Bachovy esence tím, že působí na emoce, na něco nehmotného, tak nemají nežádoucí účinky. Výrobci je označují jako doplněk stravy. Mohou je užívat, jak děti, těhotné či kojící ženy, tak i zvířata či rostliny.

Bachovy esence na míru si každý může vybrat sám

Dr. Edward Bach esence popsal ve svých knihách a na internetu tyto informace lze jednoduše najít. Chtěl, aby tyto informace byly lidem dostupné, a mohli si tak sami pomoci. Taky chtěl, aby to byl opravdu jednoduchý systém pomoci. Proto i jeho základní dílo 12 léčitelů a další léčivé esence je velice útlá knížka, kde se snaží jednoduše vystihnout podstatu každé esence. Aby v tom lidé nehledali složitosti.

Problém však je (jak už jsem naznačila výše), že míchání Bachových esencí pro sebe, bývá často zkreslené. Je to proto, že se často nevidíme objektivně. Chybí nám ta správná perspektiva. A vybrat si jen 5-7 esencí, tak může být ve finále velice složité. V takovou chvíli není od věci kontaktovat někoho, kdo s Bachovými esencemi má zkušenosti a může vám Bachovky na míru doporučit. A nejen to!

Proč má Poradenství a konzultace Bachových esencí svůj význam?

Poradenství je čas věnovaný jenom Tobě. Poradce Bachových esencí Ti pozorně naslouchá a opravdu jsi vyslyšen. Nemusíš si tedy lámat hlavu nad tím, jestli cítíš nejistotu nebo je to už strach, a která z 38 Bachových esencí se na to hodí.

Na poradenství Tě nikdo nesoudí a nehodnotí, pouze hledá nejlepší řešení na Tvou danou emoční situaci. Často poradci Bachových esencí znají i jiné techniky a preparáty, které by Ti třeba mohly pomoci. Získáš tak komplexní řešení pro svou situaci.

Máš možnost být zcela otevřený a cítit se přijímaný takový, jaký jsi. To vše pomáhá lepšímu pochopení Tvé situace a dává Ti to prostor podívat se na vše z jiného úhlu. Už tím, že vyslovíš svá trápení nahlas, tak pomalu mizí. A taky se Ti otevírají nové možnosti, které by Tě jinak ani nenapadly.

Z poradenství odcházíš uklidněný a navíc s návrhem Bachových esencí, které Ti můžou pomoci. Můžeš se navíc i v průběhu užívání obrátit na poradce a konzultovat s ním své nové pocity, změny, otázky, aj. Poradenství lze vést osobně i online, tak jak Ti je prostě příjemné. A hlavně poradenství má svůj léčivý potenciál, který je nenahraditelný.

Hoď se do pohody!

Zbav se konečně stresu, únavy, strachu, vzteku a dalšího emočního harampádí.

Dopřej si emailovou konzultaci s řešením na míru ZDARMA.

Pro každou e-mailovou adresu se jedná pouze o 1 e-mailovou konzultaci s doporučením Bachových esencí. Stisknutím tlačítka "Chci konzultaci" souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů..

Tudy k pohodě ↑