emoce

Emoce jsou mocný nástroj, který nás dokáže snadno ovládnout a ovlivnit. Když jsou to pozitivní emoce, tak nám to nevadí. Ale pokud jsou to negativní emoce, tak to už moc sranda není. Často pak v záchvatu těchto emocí děláme věci, kterých pak i litujeme. Jak tedy zvládnout nepříjemné emoce?

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že emoce zásadně souvisí s našimi myšlenkami. Emoce se neobjeví jen tak z ničeho nic. Emoce má vždy nějaký prvotní impuls – myšlenku. A pokud dokážete sledovat během dne své myšlenky, tak dokážete i vnímat, jak se vám mění nálada, podle toho, na co myslíte. Najednou zjistíte, jak vás myšlenky a s tím spojené emoce vlastně ovládají.

Ale vraťme se tedy k tomu, jak zvládnout negativní pocity. V prvé řadě je potřeba, aby si člověk uvědomil, na co nejčastěji během dne myslí. Takto člověk pozná, kterým myšlenkám dovoluje, aby na něho stále působily.

Každá myšlenka má totiž dopad i na naši fyzickou stránku.

Myslím třeba teď na západ slunce. A když na něj myslím intenzivně, tak pak cítím, jak se mi teplo rozlévá po těle. Cítím i pohodu a klid. Naopak, teď myslím na smrt. A po těle se mi rozlévá mráz a mám husí kůži. A pokud mám se smrtí už i nějaké zkušenosti, tak mě může zaplavit i smutek, protože si třeba vzpomenu na svou prababičku nebo svého psa, který už umřel.

Pokud jsou to ale chvilkové myšlenky, tak i pocity se rychle střídají. Takže teď myslím na to, jak si uvařím čaj a hned se cítím zase dobře.

Bohužel ale intenzivnější myšlenky, nás dostávají do takových pocitů, u kterých pak máme pocit, že jsme to my. Nedokážeme je od sebe oddělit, a jak s oblibou říkám, nepomáhá ani teplá vana, sklenička vína nebo pokec s kámoškou.

Jak z toho ven?

Takovéto emoce lze odstranit, když ovládneme svou mysl. Tímto řešením jdete po příčině problému nezvládání emocí. Problém však je, že se nám to nemusí povést na poprvé. Ovládnutí myšlenek a s tím souvisejících pocitů vyžaduje čas.

Další možností je tedy zkusit něco z venčí. Jednou z možností jsou Bachovy esence, které na jakékoliv emoce působí velice blahodárně. A jdou určitou oklikou i pro příčině problému. Bachovy esence nás totiž zklidní a díky nim se dokážeme na svou situaci podívat s určitým odstupem a nadhledem. Díky tomu pak identifikujeme i ty myšlenky, které nám nepříjemné emoce způsobují.

A můžou to být klidně tak nepříjemné emoce jako je zoufalství, beznaděj, panická úzkost či strach.

Bachovy esence pro klidné emoce

Bachovy esence působí na nehmotné úrovni. Skvěle tak obchází náš rozum a jeho obranné mechanismy. Je to proto, že obsahují energii z daných rostlin a stromů. Nemají tedy nežádoucí účinky podobně jako chemické léky.

Co je na nich obzvláště úžasné je fakt, že si je každý může vybrat sám. Popis jednotlivých esencí najdete na internetu nebo v mnoha knížkách. Často se ale stane, že když jsme v nějakém nepříjemném emočním stavu, tak se nedokážeme soustředit a najít pro sebe řešení. Proto existuje spousta terapeutů či psychologů, kteří s Bachovými esencemi pracují a můžou vám je vybrat.

Pokud si ale nejste jistí, zda je to opravdu to pravé ořechové pro vás, tak můžete zkusit mou 1 emailovou konzultaci jako dárek. Nebo v kurzu se můžete přímo naučit, jak míchat bachovy kapky.

Hoď se do pohody!

Zbav se konečně stresu, únavy, strachu, vzteku a dalšího emočního harampádí.

Dopřej si emailovou konzultaci s řešením na míru ZDARMA.

Pro každou e-mailovou adresu se jedná pouze o 1 e-mailovou konzultaci s doporučením Bachových esencí. Stisknutím tlačítka "Chci konzultaci" souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů..

Tudy k pohodě ↑