Bachovy esence nám pomáhají ve stavech, kdy nezvládáme své emoce a ony nás ovládají. Například jsme opravdu vzteklí, že bychom nejraději vylétli z kůže. Nebo cítíme obrovskou nejistotu a nevíme, jak se rozhodnout. Stále na to myslíme a nemůžeme z toho večer usnout.

Jsou to stavy, kdy nám nepomáhají běžné způsoby jako odpočinek, teplá vana, puštění oblíbené hudby, jídlo, setkání s přáteli a vše, co běžně v těchto situacích zkoušíme, abychom se opět dostali do pohody.

Vnímáme, že se nás nepříjemný emoční stav stále drží a ovlivňuje naše další chování a reakce na okolí – > reagujeme podrážděně, jsme smutní, nic nás nebaví, jsme nervózní, apod. V těchto případech nám Bachovy esence můžou dobře pomoci.

Bachovy esence

Co jsou Bachovy esence a jak fungují?

Bachovy esence vymyslel anglický lékař Edward Bach a jedná se o 38 esencí (+ krizová esence) z volně rostoucích rostlin a stromů. Každá Bachova esence se skládá z brandy, která slouží jako konzervant, a z výluhu dané části rostliny či stromu. Edward Bach ve svých knihách popisuje výrobu esencí. Není to tedy nic tajného. Na trhu existuje mnoho různých značek, které Bachovy esence podle postupu Edwarda Bacha vyrábí.

Bachovky healingherbs

Každá Bachova esence funguje jako „harmonizátor“ našeho emočního stavu – nějaké naší energie. Proto je v každé esenci obsažena energie z konkrétní rostliny či stromu, která pak na nás působí. Pro lepší pochopení principu celého Bachova květového systému doporučuji absolvovat kurz Bachových esencí.

Protože můžeme pociťovat najednou více různých emocí, tak se Bachovy esence míchají dohromady. Vytvoří se tak užívací lahvička. Nejčastěji se míchá 5-8 esencí, ale není to striktní. Vždy záleží na situaci.

Jak se esence užívají?

Podle toho, jak se člověk cítí si vybere 5-8 esencí a ty se nakapou do užívací lahvičky, ve které je čistá voda. Lze přidat i pár kapek čistého alkoholu pro lepší zakonzervování. Směs se protřepe a kape 4x denně do úst, kde se nechá působit.

Bachovy esence tím, že působí na emoce, na něco nehmotného, tak nemají nežádoucí účinky. Výrobci je označují jako doplněk stravy. Mohou je užívat, jak děti, těhotné či kojící ženy, tak i zvířata či rostliny.

Bachovy esence si každý může vybrat sám. Edward Bach esence popsal ve svých knihách a na internetu tyto informace lze jednoduše najít. Problém však je, že když si vybíráme esence pro sebe, tak se často nevidíme objektivně. Chybí nám ta správná perspektiva. Protože, kdybychom ji měli, tak nepotřebujeme esence.

Bachovy esence pro klidné emoce

Často se pak stane, že si z 38 esencí nejsme schopni vybrat pouze 5-8 esencí, protože máme pocit, že na nás sedí aspoň 15 esencí. Nedokážeme se správně rozhodnout a poznat, která esence lépe pokrývá náš emoční stav.

V takovou chvíli není od věci kontaktovat někoho, kdo s Bachovými esencemi má zkušenosti a může vám zprostředkovat jasnější pohled na věc.

MÁM ZÁJEM O PORADENSTVÍ >>>

„Ahoj, jmenuji se Martina a je mi 50 let. Proč doporučuju Bachovy kapky? Protože mi hodně pomohly v době, kdy jsem na tom nebyla dobře, jak zdravotně, tak pracovně. A pak jsem vyzkoušela Bachovy kapky. Zaúčinkovaly kupodivu rychle. Mám teď tolik energie a elánu do života, že z toho nemůžu dospat. Opravdu doporučuji všem. Je to ten nejlepší energy drink.“ Martina K., Sviadnov.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial