Bachovy krizové kapky

Bachovy krizové kapky, nebo chcete-li „krizovky“, jsou neskutečný objev. Je to původní kombinace, kterou sestavil Dr. Edward Bach a v Anglii ji u sebe vozí policisté i záchranáři. V kurzu Bachovy esence si tuto kombinaci se studenty mícháme nebo i vytváříme krizový krém. Proč byste tedy Bachovy krizové kapky měli mít taky?

Bachovy krizové kapky jsou takovou první pomocí, když nás něco náhle emočně rozhodí a najednou to prostě nejsme my. Můžou to být situace jako autonehoda, vyhazov z práce, rozchod. Ale taky nějaký náhlý úraz, píchnutí od vosy nebo stav kocoviny. Je to prostě stav, kdy se dostáváme do šoku, paniky, hysterie, nejistoty či zoufalství, apod.

Bachovy krizové kapky

Proč Bachovy krizové kapky dokážou pomoci?

Bachovy krizové kapky totiž působí na jemnohmotné úrovni, a tiší tak něco stejně nehmotného jako jsou právě emoce. Jak mávnutím kouzelného proutku dokážou „emočně rozstřeleného“ člověka znovu sjednotit, ukotvit na zem a umožnit mu podívat se na situaci objektivněji bez emočního výbuchu.

Krizové kapky jsou navíc opravdu univerzální. Aby zafungovaly je nutná pouze podmínka, aby se jednalo o něco náhlého. A to, ať už že se náhle dozvím šokující zprávu, nebo náhle omdlím, protože se mi snížil tlak. Jsou to prostě takové Bachovy esence na zklidnění.

Moje zkušenost

Já sama mám s nimi perfektní zkušenost. Když jsem byla po náročném Silvestru a nemohla se další den zbavit neskutečného zvracení, zimnice a neschopnosti usnout, tak jsem si už ze zoufalství kápla „krizovky“. Najednou jsem byla schopná se přepnout do spánku, načerpat sílu, zvracení zmizelo. Poté jsem byla schopná se i něčeho napít a najíst. Moc mi to pomohlo.

A to není jediná zkušenost, kterou mám. Když mě píchla vosa do rtu, tak jsem úplně zpanikařila a bolest se stupňovala. Nebyla jsem sama sebou. Měla jsem opět u sebe „krizovky“, tak jsem si je nakapala do vody a popíjela. Po nějaké chvilce jsem cítila, že jsem se uklidnila a bolavé místo už tolik nebolí. A byla jsem schopna si už ze sebe udělat i srandu, protože takový velký ret by mi záviděl i kdejaký černoch 😉

Takových zkušeností mám spoustu, a mluvím o nich právě v Kurzu Bachovy esence. Neučíme se však jen o krizové esenci, ale o všech, které Dr. Edward Bach objevil. Je přímo neuvěřitelné, s jakými všemi emočními stavy nám dokáží pomoci.

Kde je můžu koupit?

Krizové kapky jsou směsí 5 Bachových esencí. Každá plní v této neuvěřitelné kombinaci svou nezastupitelnou roli:

  • Netýkavka nám pomáhá se zklidnit a zpomalit.
  • Bílá lesní réva nám pomáhá zůstat v přítomnosti. Tudíž pomáhá právě ve stavech, kdy máme závrať nebo omdlíme.
  • Devaterník nám pomáhá zvládnout panický strach. Stav, kdy zažíváme nejistotu a bojíme se, co bude.
  • Snědek nám pomáhá ukotvit se do reality a nemít trauma.
  • Slíva třešňová nám pomáhá, abychom neztratili nad sebou kontrolu.

Bachovy krizové kapky lze koupit již takto namíchané, a to třeba v lékárnách, zdravých výživách nebo na internetu. Existují různé značky a mohou mít různá označení, jako třeba 5 Flower, Rescue remedy nebo Originální krizová esence. 

Lze koupit i spreje, pastilky nebo žvýkačky s krizovou esencí. Záleží tedy na vás čemu dáte přednost. Každopádně Bachovy krizové kapky by měly být součástí každé dámské kabelky ;). Protože budete mít spoustu příležitostí je použít. Bachovy esence lze totiž použít i pro děti nebo i zvířata. Bachovy esence krizovky si lze i nechat namíchat.

Podobné příspěvky