Spánek

Spánek a ospalost během dne trápí spoustu lidí. Nejhorší je, že přes den se nemůžeme pořádně probudit a večer se nám pak zase nechce usnout. Je to únavné a vysilující. Lze to však opět řešit pomocí Bachových esencí.

Bachovy esence totiž nemají vedlejší účinky typické pro léky, proto je lze i užívat dlouhodobě. Bachovy esence navíc můžou užívat i děti. Chodí za mnou hodně maminek, které mají problém, že jejich miminko nebo už větší dítě nemůže spát. Důvodů, proč mají narušený spánek, je spousta. Proto s nimi hledám individuální řešení právě pomocí Bachových esencí.

Bachovy esence pomáhají, jak na klidný a regenerující spánek, tak i na ospalost během dne. Ono to jde totiž ruku v ruce, postupně se to vše na sebe nabalí, a pak jsme v takovém nekončícím kolotoči zvaném ospalost, únava, nespavost.

Jednou z esencí, která nám pomáhá být v přítomnosti a nesnít během dne je plamének plotní, nebo se jí i říká bílá lesní réva. V angličtině se plaménku říká clematis. To vám určitě něco říká, protože clematisy (ty vyšlechtěné) jsou častou okrasou zahrad, kde se plazí po plotu nahoru.

Spánek a ospalost u plaménku plotního

Plamének jsem „náhodou“ potkala při procházce a byla jsem štěstím bez sebe, že ho vidím takto naživo. Je úžasné potkávat rostliny, ze kterých jsou květové esence vyrobeny. Je úžasné je vidět v celé jejich kráse. Obzvláště, když víte, co v květových esencích představují a s čím vším a vašim klientům už pomohly a pomáhají.

Ale vraťme se k plaménku. Na obrázku ho vidíte v celku při zemi, ale opak je pravdou. Je to rostlina, která se moc při zemi nedrží, roste vzhůru za světlem. Což potvrzují i kořeny, které nemá dobře ukotvené v zemi.

Tak jako člověk plamének není v přítomnosti, ale někde ve své vysněné a ideální budoucnosti. Nebo je jen ospalý a nemůže se probudit do přítomnosti. Plamének jako člověk navíc velice miluje spánek. Ale je to proto, že tam utíká do snů, pryč z reality, kterou nezvládá.

Spánek

Plamének plotní jako člověk bez zájmu o přítomnost

Tahle symbolika plazení se po plotu a mít oporu, se odráží i v chování člověka plamének. Tento člověk totiž pro běžné a praktické věci potřebuje ty druhé. Nechává starosti všedního života na druhých a on si odplouvá do světa své fantazie a snů.

Takovým prototypem plaménku je třeba dítě zasněně koukající z okna ven během vyučování. Mohou to být ale i děti, které chtějí hrát neustále videohry, které třeba přijdou ze školy a svou myslí odlétají k nějaké zajímavé knížce. Člověk plamének prostě nevyvíjí aktivitu, aby řešil přítomnost a její každodenní problémy. Na to má ty druhé.

Zajímavostí je, že plamének je jednou z esencí tzv. Krizové esence (rescue remedy, five flower). Je tam přesně pro ty případy, kdy nejsme v přítomnosti, protože třeba omdlíme.

Spánek a ospalost lze řešit ale i jinými Bachovými esencemi. Plámenek má své specifické použití. Existují ale i Bachovy esence, které více cílí na neschopnost přepnout se do spánku. Máme i esenci, která cílí na naše myšlenky, které nám nedají spát. Nebo existuje i esence, která nám pomáhá lépe hospodařit s vlastní energií a s regenerací. A s tím vám ráda individuálně pomůžu. Pro začátek můžete vyzkoušet mou 1 e-mailovou konzultaci jako dárek.

Podobné příspěvky