Ořešák královský

Změny jsou pro každého z nás náročné. Lidé obecně neradi dělají nějaké změny. Ale bohužel jak se říká, změna je to jediné, co je v životě neměnné. Takže, jak si s nimi poradit, aby to nebylo tak těžké?

Na to vám odpovím jednu věc. A tou je ořešák královský. Asi to zní divně. Ale pokračujte ve čtení a pochopíte. Ořešák je nádherný a vznešený strom. Když se na něj dívám, tak z něj mám velice dobrý pocit. Jako by totiž věděl, kdo je. A to stejné vlastně pomáhá i nám lidem pochopit, když si vezmeme Bachovu esenci z něho vyrobenou.

Kolem mého domu roste hodně ořešáků a strašně ráda, kolem nich chodím. Jako bych v tu chvíli věděla na čem jsem. Cítím se prostě mezi nimi jistě. Možná asi víte, že ořešák vyluzuje určitý zápach, kterým odhání zvěř, aby ho neokusovala. A to je právě to ono, proč ho mám tak ráda.

Ořešák je symbolem změny a hranice

Ořešák má totiž svou hranici. On se i často používal jako hraniční strom. A když si uvědomíme, že vlašský oříšek je ukrytý pod dvojitým obalem, tak to jsou prostě krásné synchronicity. Ořešák nám tak skrz esenci pomáhá uvědomit si naši hranici, to kde jsme ještě my, a kde jsou ti druzí.

Je to perfektní esence pro jakékoliv změny, které nelze vzít zpět. Ať už je to u dětí růst zubů, puberta, nebo u dospělých rozvod, stěhování, porod a spousta dalších. Pomáhá nám si na změny zvyknout, přijmout je a jít dále.

Ořešák nám v průběhu změny pomáhá uvědomit si, kdo jsme a tím zamezuje tomu, abychom se zbytečně nechali negativně ovlivnit okolím. Pomáhá nám, aby se nás věci z vnějšku tolik nedotýkaly. Pomáhá nám ve chvílích, kdy jsme přecitlivělí na myšlenky a věci, které se dějí kolem nás.

Je perfektní pro situace, kdy máme pocit, že něco vstoupilo do našeho života a nějakým způsobem ho narušuje a poškozuje. Což změny často jsou.

Změny

Ořešák je tak jedna z často používaných esencí, kterou u svých klientů používám. Ale zároveň je to taky velice vhodná esence pro všechny terapeuty, psychology, maséry a podobné profese, které se potřebují oddělit od energií, které na ně dennodenně od jejich klientů působí. Prostě vám nastaví hranici, abyste si práci netahali domů.

Podobné příspěvky