Stydlivost, plachost

Citlivka stydlivá byla jednou jedna holčička, která nechtěla chodit do školy. Normálně byla sluníčková a veselá. Milovala pohyb a zvířátka. A taky moc ráda poznávala nové věci. Jednoho dne se však z ní stala školačka. A s touto změnou se změnila i holčička. Třeba to znáte od svých dětí nebo i u sebe. A já vám povím, co se s tím dá dělat.

Nejdřív vám ale řeknu, proč to všechno nastalo. Naše citlivka stydlivá měla totiž paní učitelku, která byla velice systematická. Vše poměřovala a hodnotila. A taky stále říkala, co kdo udělal dobře, a co kdo udělal špatně. Kdo je lepší, kdo je horší, a tak podobně.

Z této veselé holčičky, která se rada učila novým věcem, se rázem stala citlivka stydlivá, nervózní a vystresovaná. Bála se, že jí to ve škole nejde, a že to nezvládne. Při větší zátěži ji i rozbolela hlava a nechtěla dále v učení pokračovat.

Holčička tedy přestala mít zájem chodit do školy. Chtěla raději zůstat doma a být s maminkou. A aby měla důvod, tak ji začalo bolet i bříško. Holčička byla citlivá na jakoukoliv kritiku či nesplnění slibu. A taky těžce nesla, když necítila doma podporu. Stala se uzavřenější a stydlivější. A tak jsem hledala, co s tím.

citlivka stydlivá

Aby citlivka stydlivá znovu rozkvetla, tak jsem jí vybrala tyto Bachovy esence

Holčička, když začala chodit do školy, tak strašně rychle narazila. Nemohla tuhle změnu vrátit zpět. Nemohla přestat být školačkou. Proto jsem se zaměřila na to, abych holčičku vnitřně posílila, aby získala odvahu a nenechala se odradit vnějšími vlivy. Proto jsem jí pro zvládnutí této změny, aby nebyla citlivka stydlivá, vybrala esenci z ořešáku.

Holčičce nebylo příjemné chodit do školy, protože ve světle všeho hodnocení se cítila méněcenně. Vybrala jsem jí tedy i esenci z modřínu. Modřín jí měl dodat sebevědomí, odvahu jít do školy a plnit úkoly.  

Tohle odhodlání jsem podpořila i esencí z kejklířky, která nám pomáhá zvládnout plachost, stydlivost a strach z očekávání. Podpořila jsem u ní i touhu něco změnit, a to díky esenci z plané šípkové růže. Citlivka stydlivá tak získala větší zájem a vitalitu.

citlivka stydlivá
Planá šípková růže – jiskra do života – radost

Když měla jít holčička do školy, tak to pro ni byla krizová záležitost. Měla pak nepříjemné psychické i fyzické pocity. Proto jsem jí pro uklidnění vybrala krizovou esenci. A k tomu jsem ještě zvolila esenci z jedlého kaštanu. Byla to totiž opravdu zoufalá situace.

Podpořila jsem tak odvahu, sebevědomí a odhodlání u holčičky, aby se nenechala jen tak odradit a ovlivnit. A po několika dnech kapání se holčička začala cítit o mnoho lépe. Začala mít zase radost ze života a chození do školy už nebyl takový problém.

Podobné příspěvky