homeopatie, homeopatika

Na začátek je nutno říct, že homeopatie funguje jinak, než postupy západní medicíny, se kterou je často srovnávána. Homeopat myslí jinak než lékař. Proto i fungování homeopatie nelze posuzovat myšlením západní medicíny.

Západní medicína příčinu nemoci vidí často jinak a posuzuje ji z pohledu nějakých vyšetření, hodnot a měření. I chemické léky používané západní medicínou fungují na jiném principu než homeopatika používaná v homeopatii.

Obě metody léčí, ale každá jde na to jinak. A nelze je tudíž srovnávat, která je lepší nebo správnější. Důležitější je pochopit, kdy se která metoda hodí více, v čem nám každá může pomoci a kde jsou její limity.

Jen pro zajímavosthomeopatie patří dnes mezi 2. nejpoužívanější léčebnou metodu na světě (na prvním místě je tradiční čínská medicína a západní medicína je v žebříčku až za nimi). 

Na základě čeho a jak vlastně homeopatie funguje?

Podstatou homeopatie je princip podobnosti (léčím podobné podobným). V praxi jde o to, že pro klienta hledám takové homeopatikum, které mu je svým mentálním obrazem podobné. Tento princip je geniální v tom, že dokáže klientovi pomoci jít přímo po příčině daného problému.

Ukážu vám to na příkladu:

Představte si, že vás trápí nějaká křivda a vy ji řeknete člověku, kterého se ta křivda týká. Ten člověk může zareagovat tak, že na vás začne křičet, že to není pravda, že si za to můžete sami, že i mu jste něco provedli, apod.. Prostě nějakým způsobem půjde do protivky, půjde proti tomu, co říkáte, aby vám to vysvětlil, objasnil a tím vám pomohl. A nebo tento stejný člověk může zareagovat tak, že bude chtít, ať mu to popíšete, co vás tedy přesně trápí, jak to vy vnímáte, řekne vám, že to zná, že zažil něco podobného. Prostě nějakým způsobem se bude chovat tak, aby to bylo podobné tomu, co říkáte vy, a díky tomu vám může nepřímo ukázat způsob, jak to vyřešit. Bez poučování a konkrétních rad, ale na příkladu, že se něco takového dělo i vám, že jste se cítili podobně, a jak jste to třeba překonali.

Jak tedy homeopatická konzultace probíhá?

 1. Homeopat se potká s klientem. Klient mu řekne, co ho trápí, co chce změnit, co se mu děje v životě, s čím je nespokojený, apod.
 2. Homeopat při tomto vyprávění sleduje klíčové prvky, které klienta vystihují. Jsou to určité opakující se věci, vzorce jednání a chování, vlastnosti, které klienta vystihují.
 3. Na základě těchto klíčových informací o klientovi hledá homeopat takové homeopatikum, které je danému klientovi podobné. K energii klienta, hledá homeopat podobnou energii z přírody (dělají se homeopatika z minerálů, rostlin, a další). K vyhledání vhodného homeopatika používá repertorizační program, homeopatickou materii medicu, a další.

Proč nějaká homeopatika a energie z přírody?

Příroda a vše v ní je nějak naprogramované. Vše má své místo a význam. A každý živočich či rostlina umí se svým naprogramováním žít. Třeba takový dub. Chce být dubem a nepřemýšlí o tom, že by chtěl být jabloň, protože dává jablka a dub jen žaludy. Netrápí se tím, necítí se méněcenně vůči jabloni. Avšak my lidé máme možnost volby. A podle toho jaké ty volby jsou, tak takový život vedeme. A pak se tak i cítíme (fyzicky i psychicky).

A když najdeme pro někoho homeopatikum třeba právě z dubu (protože energie toho člověka, to jaký ten člověk je, je podobné energii dubu), tak mu na základě principu podobnosti tato energie z dubu pomůže. Daný člověk pochopí, kdo je a udělá v životě ty změny, které k tomu potřebuje. Nenásilně, bez rad a poučování. Aby k tomu ale došlo, tak klient musí opravdu chtít něco ve svém životě změnit. Bez dobrovolné vůle klienta to prostě nejde.

Homeopatika tedy primárně neobsahují nějaké fyzické látky (například z dubu), ale energii dubu. Pro získání této energie se homeopatika vyrábí ředěním a dynamizací. Proto nelze homeopatika srovnávat s chemickými léky, protože fungují na jiném principu. Nefungují na základě účinné látky.

Rozhovor homeopata s klientem a homeopatikum pomáhá klientovi pochopit, co dělá v životě „špatně“ (pochopit příčinu jeho potíží) a dává mu možnost to změnit (vyléčení). Homeopat tedy nedává klientovi homeopatikum na fyzický symptom, který má zmizet. Homeopat pomáhá klientovi, aby se vyléčila příčina těchto fyzických symptomů, a to jde ruku v ruce se změnou, kterou musí klient ve svém životě udělat.

Ale taky není homeopatie jako homeopatie. I homeopatie má více směrů a možností použití (klasická homeopatie, lékařská homeopatie, konstituční homeopatie). A způsob použití určuje i míru toho, co vše lze s homeopatií léčit.

Kdy použít homeopatii – výhody

 • homeopatie jde po příčině toho, co klienta trápí
 • homeopatie je velice účinná při chronických obtížích, se kterými si západní medicína neví rady a řeší je pouze udržovacími léky
 • homeopatii lze použít i při akutních problémech – obzvláště ji oceníme, když máme zvracení a nemůžeme přijmout léky, které je potřeba sníst (homeopatika se cucají)
 • homeopatii lze použít i v období těhotenství a kojení – řadu chemických léků těhotné ženy nemohou a tudíž neví, co mají dělat, když je trápí třeba chřipka, nachlazení, angína apod.
 • homeopatii lze použít i k porodu – když maminka přenáší, porod nepostupuje, porod moc bolí, apod.
 • homeopatika mohou i miminka, děti a zvířata – homeopatika nejsou chemické léky, tudíž nemají vedlejší účinky typické pro chemické léky
 • homeopatika pomáhají při rekonvalescenci po operaci, nemoci, úrazu a další
 • homeopatika lze kombinovat s chemickými léky a podpořit tak léčbu dle principů západní medicíny – obojí funguje na jiném principu, proto se dokáží hezky doplnit
homeopatie, homeopatika

Homeopatie Brno a okolí – cena

V případě zájmu o homeopatickou konzultaci a poradenství mě kontaktujte na tel. 739 438 598 nebo na e-mailu dari.sindelarova@gmail.com. Funguji dle domluvy. Sídlím na Hlavní 325/61 Brno Komín. Nejsem zdravotnické zařízení.

Cena za 1 hodinu konzultace je 1000 Kč. V této ceně je zahrnuta:

 • konzultace problému
 • doporučení homeopatika či jiných prostředků (byliny, doplňky stravy, výživa, bachovy esence, tkáňové soli, aj.)
 • telefonické konzultace stavu klienta – léčba homeopatií je proces, který vyžaduje změnu u klienta. Proto je pro klienta velice důležité konzultovat změny, které zažívá, s homeopatem. Ten pak může rozhodnout o dalším postupu a léčbě.

Nic tedy nekončí osobní návštěvou, ale vyžaduje i další spolupráci klienta a homeopata. A tento čas homeopata je tedy taktéž zahrnut do ceny konzultace.

STUDIUM KOMPLEXNÍ KLASICKÉ HOMEOPATIE v Brně

„Darča je mladá a laskavá žena na správném místě. Její silně empatický a profesionální přístup ve vás vzbudí velkou důvěru. Naslouchá, nesoudí a chápe. Následně vám na základě svých bohatých zkušeností a úsudku namíchá bachovky nebo určí homeopatikum přímo pro vaši osobu a daný problém. Účinky jsem na sobě poznala hned a vždy mi velice pomohly. Pokaždé když se cítím nešťastně a frustrovaně se obracím na ni, protože mě nikdy v žádnou dobu neodmítne a vím, že mi to pomáhá. Jednoznačně doporučuji.“ Lenka K., Brno.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial