homeopatie, homeopatika

Na začátek je nutno říct, že homeopatie funguje jinak, než postupy západní medicíny, se kterou je často srovnávána. Homeopat myslí jinak než lékař. Proto i fungování homeopatie nelze posuzovat myšlením západní medicíny.

Západní medicína příčinu nemoci vidí často jinak a posuzuje ji z pohledu nějakých vyšetření, hodnot a měření. I chemické léky používané západní medicínou fungují na jiném principu než homeopatika používaná v homeopatii.

Obě metody léčí, ale každá jde na to jinak. A nelze je tudíž srovnávat, která je lepší nebo správnější. Důležitější je pochopit, kdy se která metoda hodí více, v čem nám každá může pomoci a kde jsou její limity.

Jen pro zajímavosthomeopatie patří dnes mezi 2. nejpoužívanější léčebnou metodu na světě (na prvním místě je tradiční čínská medicína a západní medicína je v žebříčku až za nimi). 

Na základě čeho a jak vlastně homeopatie funguje?

Podstatou homeopatie je princip podobnosti (léčím podobné podobným). Tento princip je geniální v tom, že dokáže jít přímo po příčině problému klienta.

O co konkrétně jde?

 1. Homeopat se potká s klientem. Klient mu řekne, co ho trápí, co chce změnit, co se mu děje v životě, s čím je nespokojený, apod.
 2. Homeopat při tomto vyprávění sleduje klíčové prvky, které klienta vystihují. Jsou to určité opakující se věci, vzorce jednání a chování, vlastnosti, které klienta vystihují.
 3. Na základě těchto klíčových informací o klientovi hledá homeopat takové homeopatikum, které je danému klientovi podobné. K energii klienta, hledá homeopat podobnou energii z přírody (dělají se homeopatika z minerálů, rostlin, a další). K vyhledání vhodného homeopatika používá repertorizační program, homeopatickou materii medicu, a další.

Proč nějaká homeopatika a energie z přírody?

Příroda a vše v ní je nějak naprogramované. Vše má své místo a význam. A každý živočich či rostlina umí se svým naprogramováním žít. Třeba takový dub. Nechce být jabloň, protože dává jablka a dub jen žaludy. Netrápí se tím, necítí se méněcenně vůči jabloni. Avšak my lidé máme možnost volby. A podle toho jaké ty volby jsou, tak takový život vedeme. A pak se tak i cítíme (fyzicky i psychicky).

A když najdeme pro někoho homeopatikum třeba právě z dubu (protože energie toho člověka, to jaký ten člověk je, je podobné energii dubu), tak mu na základě principu podobnosti tato energie z dubu pomůže. Daný člověk pochopí, kdo je a udělá v životě ty změny, které k tomu potřebuje. Nenásilně, bez rad a poučování. Musí ale chtít něco na sobě změnit, to je podmínka, aby homeopatie fungovala.

Homeopatika tedy primárně neobsahují nějaké fyzické látky (například z dubu), ale energii dubu. Pro získání této energie se homeopatika vyrábí ředěním a dynamizací. Proto nelze homeopatika srovnávat s chemickými léky, protože fungují na jiném principu. Nefungují na základě účinné látky.

Rozhovor homeopata s klientem a homeopatikum pomáhá klientovi pochopit, co dělá v životě „špatně“ (pochopit příčinu jeho potíží) a dává mu možnost to změnit (vyléčení). Homeopat tedy nedává klientovi homeopatikum na fyzický symptom, který má zmizet. Homeopat pomáhá klientovi, aby se vyléčila příčina těchto fyzických symptomů, a to jde ruku v ruce se změnou, kterou musí klient ve svém životě udělat.

Ale taky není homeopatie jako homeopatie. I homeopatie má více směrů a možností použití (klasická homeopatie, lékařská homeopatie, konstituční homeopatie). A způsob použití určuje i míru toho, co vše lze s homeopatií léčit.

Kdy použít homeopatii – výhody

 • homeopatie jde po příčině toho, co klienta trápí
 • homeopatie je velice účinná při chronických obtížích, se kterými si západní medicína neví rady a řeší je pouze udržovacími léky
 • homeopatii lze použít i při akutních problémech – obzvláště ji oceníme, když máme zvracení a nemůžeme přijmout léky, které je potřeba sníst (homeopatika se cucají)
 • homeopatii lze použít i v období těhotenství a kojení – řadu chemických léků těhotné ženy nemohou a tudíž neví, co mají dělat, když je trápí třeba chřipka, nachlazení, angína apod.
 • homeopatii lze použít i k porodu – když maminka přenáší, porod nepostupuje, porod moc bolí, apod.
 • homeopatika mohou i miminka, děti a zvířata – homeopatika nejsou chemické léky, tudíž nemají vedlejší účinky typické pro chemické léky
 • homeopatika pomáhají při rekonvalescenci po operaci, nemoci, úrazu a další
 • homeopatika lze kombinovat s chemickými léky a podpořit tak léčbu dle principů západní medicíny – obojí funguje na jiném principu, proto se dokáží hezky doplnit
homeopatie, homeopatika

Homeopatie Brno a okolí – cena

V případě zájmu o homeopatickou konzultaci a poradenství mě kontaktujte na tel. 739 438 598 nebo na e-mailu dari.sindelarova@gmail.com. Funguji dle domluvy. Sídlím na Hlavní 325/61 Brno Komín. Nejsem zdravotnické zařízení.

Cena za 1 hodinu konzultace je 1000 Kč. V této ceně je zahrnuta:

 • konzultace problému
 • doporučení homeopatika či jiných prostředků (byliny, doplňky stravy, výživa, bachovy esence, tkáňové soli, aj.)
 • telefonické konzultace stavu klienta – léčba homeopatií je proces, který vyžaduje změnu u klienta. Proto je pro klienta velice důležité konzultovat změny, které zažívá, s homeopatem. Ten pak může rozhodnout o dalším postupu a léčbě.

Nic tedy nekončí osobní návštěvou, ale vyžaduje i další spolupráci klienta a homeopata. A tento čas homeopata je tedy taktéž zahrnut do ceny konzultace.

STUDIUM KOMPLEXNÍ KLASICKÉ HOMEOPATIE v Brně

„Darča je mladá a laskavá žena na správném místě. Její silně empatický a profesionální přístup ve vás vzbudí velkou důvěru. Naslouchá, nesoudí a chápe. Následně vám na základě svých bohatých zkušeností a úsudku namíchá bachovky nebo určí homeopatikum přímo pro vaši osobu a daný problém. Účinky jsem na sobě poznala hned a vždy mi velice pomohly. Pokaždé když se cítím nešťastně a frustrovaně se obracím na ni, protože mě nikdy v žádnou dobu neodmítne a vím, že mi to pomáhá. Jednoznačně doporučuji.“ Lenka K., Brno.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial